KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 8255634
nr 825 5634
Esaias Thorén
(1901-1981), Sverige
Blandteknik, Esaias Thorén (1901-1981), signerad Isse-44, motivets mått: ;14x10
Esaias Thorén, född 1901 i Halmstad, död 1981, svensk målare och grafiker.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
900 kr
måndag 6 maj 2013
kl 20:48:01
500 kr
500 kr
800 kr
800 kr
Esaias Thorén
Läs mer om Esaias Thorén